Samonivelační stěrka, nivelační stěrka

Nivelace = vyrovnávání. Samonivelační stěrka zajišťuje dokonale rovné, hladké a pevné povrchy. Slouží především pro opravu špatně realizovaných nebo poškozených podlah, vyrovnává nerovnosti, vyplňuje praskliny.

Samonivelační sterka může být použita i jako podkladní vrstva podlahy pod dlažbu, plovoucí podlahu a další podlahoviny, ale zároveň lze použít i jako finální nášlapná vrstva, aniž by je bylo potřeba nějak dále ošetřovat nebo pokládat další podlahové materiály.

Postup aplikace samonivelační stěrky

Před aplikací samonivelační stěrky je nutné vhodně připravit podklad. Ten by měl být suchý, zbavený prachu a mastnoty. Na většinu podkladů je nutné použít penetrační nátěr, díky kterému se sníží nasákavost, a naopak zvýší přilnavost. Na takto připravený podklad se stěrka nalije a celoplošně rozprostře. Nakonec je už jen potřeba odstranit vzduchové bubliny ze stěrky pomocí válečku s hroty. Poté se stěrka nechává uzrát.

Rozdíl mezi stěrkou a litým potěrem

Samonivelační stěrky jsou někdy chybně zaměňovány s litými potěry. Hlavní rozdíl spočívá v aplikační tloušťce. Zatímco stěrky se aplikují v tloušťce 2 až 55 mm, lité potěry mohou mít klidně až 100 mm. Díky tomu je možné litými potěry zalévat podlahové topení, pro což stěrky nejsou vhodné. Nedoporučují se ani do trvale vlhkých prostor, tam se hodí spíše cementové lité potěry. Naopak v dokonalosti rozlivu se potěry stěrkám nemohou rovnat.

Doporučené produkty

DURAMO – Průmyslové samonivelační stěrky

Jsme Vám blízko

Články

13. 09. 2019

Výhody a využití průmyslových podlah

Betonové podlahy, které mají vysoce pevný povrch a zvýšenou odolnost, se nazývají průmyslové nebo…

Výhody a využití průmyslových podlah


více

Chcete poradit?

Vyplňte jednoduchý formulář a my Vám obratem odpovíme.

Klikněte zde

Cena lité podlahy

Informace o stavbě

Kontaktní údaje

Přílohy

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací