Podlahové topení

Podlahové topení je nízkoteplotní vytápěcí systém, který se vyznačuje rovnoměrným rozložením teploty a menším prouděním vzduchu než u běžného vytápění.

Nášlapná (pohledová) vrstva podlahy instalovaná nad podlahovým topením nemá téměř žádné omezení. Instalovat je možné téměř všechny druhy podlah, nedoporučuje se ale masivní dřevo nebo příliš tlusté koberce. Naopak velmi vhodná je keramická dlažba, PVC nebo vinyl, které podporují tepelnou vodivost.

Litý potěr pro podlahové topení

Důkladněji by se měl řešit výběr potěru, kterým se podlahové topení zalévá. Pro dosažení maximální efektivity podlahového topení je potřeba zajistit co nejtenčí možnou vrstvu lité podlahy, která ho bude překrývat. Ideální je tedy využít anhydritový potěr speciálně uzpůsobený pro podlahová topení.

Litou podlahu AnhyLevel Thermio je možné při zalévání podlahového topení realizovat již od tloušťky 32 mm. To znamená:

Takto tenká vrstva lité podlahy umožňuje velmi rychlý přenos tepla a snadnější regulaci teploty celého interiéru i samotné podlahy.

Doporučené produkty

Anhylevel Thermio - anhydritový potěr pro podlahová topení s vysokou tepelnou vodivostí

Jsme Vám blízko

Články

13. 09. 2019

Výhody a využití průmyslových podlah

Betonové podlahy, které mají vysoce pevný povrch a zvýšenou odolnost, se nazývají průmyslové nebo…

Výhody a využití průmyslových podlah


více

Chcete poradit?

Vyplňte jednoduchý formulář a my Vám obratem odpovíme.

Klikněte zde

Cena lité podlahy

Informace o stavbě

Kontaktní údaje

Přílohy

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací