Izolace podlahy

Jak bojovat proti únikům tepla pomocí chytře řešené podlahy? A je možné podlahu izolovat i proti vlhkosti? To a mnohem více se dočtete v tomto textu.

Tepelná izolace podlahy

Řešit tepelnou izolaci je potřeba především u podlah postavených přímo na terénu nebo nad nevytápěným prostorem. Podlahy nad vytápěnými prostory se tepelně izolovat nemusí. Pokud se chcete vyhnout polystyrenovým deskám a hledáte dokonalý univerzální podlahový materiál, určitě Vás svými vlastnostmi zaujme litá vyrovnávací směs pěnobeton.

Pomocí pěnobetonu je možné vyrovnat nerovnosti podlahy, ochránit rozvody vedené v podlahách, ale hlavně izolovat podlahu proti úniku tepla. Pěnobeton je homogenní směs cementu a vzduchových pórů. Využívá se především jako podklad pro aplikaci dalších vrstev lité podlahy. Nejlepší výsledků tepelné izolace se dá dosáhnout kombinací pěnobetonu jako podkladu a anhydritové podlahy jako svrchní vrstvy. Anhydritové podlahy navíc dobře tlumí hluk, takže kromě tepelné můžete mít vyřešenou i zvukovou izolaci.

Izolace proti vlhkosti

Podlahy stavěné na terénu nebo v trvale vlhkém prostředí je nutné izolovat i proti vlhkosti. Běžný postup spočívá v aplikaci penetračního nátěru a na něj vhodně zvolené hydroizolační zábrany (fólie, hydroizolační desky, pásy, stěrky, …). Toto řešení se dá zastoupit využitím cementové podlahy, která je vytvořena speciálně do trvale vlhkých prostor. Použít se díky tomu dá v koupelnách, sklepech ale i k bazénům.

Doporučené produkty

PoroflowPěnobeton

CemLevel - Cementový potěr

Jsme Vám blízko

Články

13. 09. 2019

Výhody a využití průmyslových podlah

Betonové podlahy, které mají vysoce pevný povrch a zvýšenou odolnost, se nazývají průmyslové nebo…

Výhody a využití průmyslových podlah


více

Chcete poradit?

Vyplňte jednoduchý formulář a my Vám obratem odpovíme.

Klikněte zde

Cena lité podlahy

Informace o stavbě

Kontaktní údaje

Přílohy

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací