Cementové podlahy, cementové potěry

Mezi cementové podlahy patří lité betonové podlahy, samonivelační stěrky i vsypové podlahy. I když to tyto typy podlah nemají v názvu, všechny obsahují cement. Používají se jako svrchní vrstva litá na spodní betonovou desku. Tloušťka cementových podlah se pohybuje od 50 do 100 mm.

Svrchní vrstvy podlahy – porovnání

Na spodní beton se kromě cementových podlah mohou aplikovat také epoxidové, anhydritové podlahy nebo již zmíněné stěrky.

Epoxidové podlahy jsou často označovány také za lité podlahy z pryskyřice. Hodí se sice do bytů i průmyslových objektů, ale jejich cena je tak vysoká, že nejsou až tak oblíbené.

Oproti tomu anhydritové podlahy jsou za poměrně příznivou cenu a dobře vedou teplo, takže se často realizují v kombinaci s podlahovým topením. Nehodí se proto do trvale vlhkého prostředí (např. koupelny nebo okolí bazénu).

Samonivelační stěrky jsou vhodné především pro opravu poškozených podlah. Aplikují se ve vrstvě 2 až 55 mm, vyrovnávají nerovnosti a vyplňují praskliny. Kromě toho mohou být použitelné i jako finální svrchní vrstva, stejně jako ostatní zmíněné typy podlah.

Cementový potěr

Pokud sháníte nejvhodnější podlahový materiál do koupelny, garáže, sportovní haly, sklepa nebo jiného průmyslového objektu, ideální volbou je litý cementový potěr. Je vhodný do trvale vlhkých prostorů, díky jeho samonivelačním vlastnostem je výsledná podlaha dokonale rovná a pochozí již po 24 hodinách od vylití.

Doporučené produkty

Cementový potěr CemLevel – samonivelační cementový potěr použitelný v trvale vlhkém prostředí

Jsme Vám blízko

Články

13. 09. 2019

Výhody a využití průmyslových podlah

Betonové podlahy, které mají vysoce pevný povrch a zvýšenou odolnost, se nazývají průmyslové nebo…

Výhody a využití průmyslových podlah


více

Chcete poradit?

Vyplňte jednoduchý formulář a my Vám obratem odpovíme.

Klikněte zde

Cena lité podlahy

Informace o stavbě

Kontaktní údaje

Přílohy

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací