Broušení podlahy

Broušení betonových i litých podlah se provádí jako příprava pro pokládku finální vrstvy podlahy. Broušení lze využít také pro odstranění starých nátěrů nebo samonivelačních stěrek.

Broušení lité podlahy

Při vysychání anhydritových a cementových podlah se na povrchu tvoří tzn. šlem, který je pro finální pokládku podlahy nežádoucí. Šlem je proto nutné odstranit přebroušením. Broušení probíhá pomocí speciálních brusných kotoučů a průmyslových vysavačů, které zamezují prašnosti.

Broušení betonové podlahy

Betonové podlahy jsou na tom s vysycháním podobně jako lité, proto se také musí po zaschnutí brousit. Beton se brousí do hloubky 1-2 mm. Broušením je možné vyrovnat i malé nerovnosti betonových podlah. Pokud je nutná větší oprava, předchází broušení ještě frézování podlahy. Broušení se využívá také jako údržba, především na místech, kdy je betonová podlaha využita jako finální nášlapná vrstva (parkoviště, sklady). Vyřeší se tak ulomená nebo popraskaná část betonu, která nejen že vypadá špatně, ale může být i nebezpečná.

Doporučení produkty

Lité podlahy

Betonové podlahy

Jsme Vám blízko

Články

13. 09. 2019

Výhody a využití průmyslových podlah

Betonové podlahy, které mají vysoce pevný povrch a zvýšenou odolnost, se nazývají průmyslové nebo…

Výhody a využití průmyslových podlah


více

Chcete poradit?

Vyplňte jednoduchý formulář a my Vám obratem odpovíme.

Klikněte zde

Cena lité podlahy

Informace o stavbě

Kontaktní údaje

Přílohy

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací