Anhydrid, anhydrit nebo anhidrit?

Už jste si někdy lámali hlavu nad tím, který z výrazů je správně? V podlahářském světě je to jednoznačně slovo anhydrit, od kterého je odvozen pojem anhydritové podlahy. Pokud se o významech jednotlivých výrazů chcete dozvědět více, tak čtěte dál!

Anhydrit

Na výrobu podlah se využívá síran vápenatý CaSO4 neboli Anhydrit – kosočtverečný minerál. Má výbornou objemovou stabilitu, vede teplo mnohem lépe než beton a proto je optimální pro výrobu podlahových potěrů. U samonivelačních litých podlah je tento minerál základním pojivem a je z něj proto odvozen název anhydritové podlahy.

Anhydrid

Anhydrid je dehydratovaná chemická sloučenina. Jedná se sloučeninu, z které je odebrán libovolný počet molekul vody. Anhydrid tedy nemá s výrobou podlah nic společného.

Anhidrit

Výraz anhidrit nemá žádný konkrétní význam, podle českého pravopisu je chybný. V jiných jazycích se ale s tímto označením setkat můžeme. Např. v turečtině, maďarštině nebo slovinštině je to překlad našeho výrazu anhydrit, takže se jedná opět o minerál používaný v podlahářském průmyslu.

V každém případě se nic neděje, pokud se spletete. Nakonec se vždycky domluvíme a pokud sháníte kvalitní realizační firmu na výrobu lité podlahy, tak jste zde rozhodně na správném místě!

Doporučené produkty

AnhyLevelanhydritové podlahy vhodné pro většinu interiérových podlahy

AnhyLevel Thermio – anhydritový potěr pro podlahová topení s vysokou tepelnou vodivostí

Jsme Vám blízko

Články

13. 09. 2019

Výhody a využití průmyslových podlah

Betonové podlahy, které mají vysoce pevný povrch a zvýšenou odolnost, se nazývají průmyslové nebo…

Výhody a využití průmyslových podlah


více

Chcete poradit?

Vyplňte jednoduchý formulář a my Vám obratem odpovíme.

Klikněte zde

Cena lité podlahy

Informace o stavbě

Kontaktní údaje

Přílohy

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací