Anhydritové podlahy

Anhydritová podlaha AnhyLevel je vhodná pro většinu interiérových podlah, od bytových domů až po sportovní haly či rozsáhlé administrativní prostory. 

anhylevel

Anhydritová podlaha AnhyLevel je snadno zpracovatelná, umožňuje rychlou pokládkou a má vysokou finální pevnost. Je ideální pro vytvoření dokonale rovné podlahové plochy pod finální nášlapné vrstvy (koberce, dlažba, laminátové podlahy, syntetické nátěry, dřevěné vlysy a parkety apod.).

Anhydritové podlahy AnhyLevel mají nejlepší tepelnou vodivost na českém trhu - stupeň tepelné vodivosti dosahuje 1,8 W/m.K. Díky vysoké tepelné vodivosti jsou mimořádně vhodné pro zalití podlahového topení, které je pak vysoce efektivní. 

Anhydritová podlaha AnhyLevel se téměř nesmršťuje, vrstva v podlaze může být tenká jen 35 mm. Umožňuje realizaci ploch o rozloze až 600 m2 bez dilatace.

Anhydritové podlahy AnhyLevel - výhody:

  • minimální potřeba dilatování
  • vysoká spolehlivost a bezporuchovost,
  • samonivelační schopnost,
  • realizace již od tloušťky 35 mm,
  • efektivnější využití podlahového topení.

Anhydritové podlahy nejsou vhodné do exteriérů a prostorů s trvale vysokou vlhkostí (bazény, sauny) - tam je vhodné použít lité cementové potěry CemLevel.

Ukázka realizace lité podlahy

V následujícím videu se můžete podívat, jak probíhá realizace lité podlahy.

Vlastnosti anhydritové podlahy

Anhydritové podlahy, známé také jako lité podlahy, jsou typem podlah, který nabízí řadu výhod. Anhydrid je důmyslným řešením, které nejen že vypadá esteticky, ale nese i řadu praktických vlastností. Anhydritové podlahy jsou uznávané pro svou vynikající tepelnou vodivost, což z nich činí ideální podlahové řešení pro místa s podlahovým vytápěním. Na rozdíl od jiných typů podlah vedou anhydritové podlahy teplo rovnoměrně po celém povrchu, což zajišťuje stálou teplotu v celé místnosti.

Jednou z nejpozoruhodnějších vlastností anhydritových podlah je jejich pozoruhodná rovinnost. Litá povaha těchto podlah umožňuje dosáhnout rovného povrchu, který nemá u tradičních podlahových metod obdoby. Tato rovinnost může vylepšit konečnou povrchovou úpravu, zejména při pokládce dlažby nebo dřevěných podlah. Kromě toho je proces pokládky anhydritových podlah ve srovnání s tradičními metodami méně pracný. Tekutou směs lze snadno nalít a rozprostřít na velkou plochu v krátkém čase.

Další klíčovou vlastností anhydritových podlah je jejich přirozená flexibilita. Na rozdíl od betonu, který může při namáhání prasknout, má anhydrit takovou míru pružnosti, která mu umožňuje odolávat konstrukčním pohybům bez poškození. To z něj činí spolehlivou a odolnou volbu pro různá prostředí. Anhydritové podlahy jsou také šetrné k životnímu prostředí, protože se vyrábějí z recyklovaných materiálů a jejich výroba a pokládka vyžaduje méně energie.

Kromě toho anhydrit nabízí vynikající zvukově izolační vlastnosti. To může výrazně snížit přenos hluku mezi podlahami, což přispívá k pohodlí a klidu obytných nebo pracovních prostor. Anhydritové podlahy mají také nízký obsah vlhkosti, díky čemuž jsou odolné proti plísním a vlhkosti.

Závěrem lze říci, že vlastnosti anhydritových podlah - jako je tepelná vodivost, rovinnost, snadná pokládka, flexibilita, ekologičnost a zvuková izolace - z nich činí univerzální a praktickou volbu vhodnou pro různorodé použití.

Jsme Vám blízko

Realizační firmy

CEMEX Xperts - profesionálové na lité podlahy

Cemex Xperts

Články

13. 11. 2023

Venkovní litá podlaha: Optimální volba pro vaše venkovní prostory

‍Venkovní litá podlaha je jedním z nejlepších řešení pro terasy, okolo bazénu a další venkovní…

Venkovní litá podlaha: Optimální volba pro vaše venkovní prostory


více

Cena lité podlahy - kalkulátor

Výběr produktuAnhydritová podlaha AnhyLevel je vhodná pro většinu interiérových podlah. více
Podlahový potěr s vysokou tepelnou vodivostí, který je speciálně vyvinutý pro podlahová topení. více
CemLevel je samonivelační cementový potěr, který lze na rozdíl od AnhyLevelu použít i v trvale vlhkém prostředí. více

Plocha: 100 m2

Tloušťka potěru: 35 mm

Orientační cena

( bez DPH)


Cena je orientační pro realizaci podlahy v rodinném domě. Zahrnuje zaměření, materiál včetně dopravy na stavbu a odborné uložení směsi čerpadlem. Pokud chcete znát přesnou cenu, vyplňte prosím formulář níže a budete kontaktováni certifikovanou firmou ze sítě CEMEX Xperts, která Vám vypracuje cenovou nabídku.

AnhyLevel

Anhydritový potěr AnhyLevel umožňuje vytvořit ideálně rovnou plochu pod finální nášlapnou vrstvu (dlažby, koberce, parkety, apod.). Aplikace potěru je díky vysoké tekutosti snadná a rychlá. více

AnhyLevel Heat

Podlahový potěr s vysokou tepelnou vodivostí, který je speciálně vyvinutý pro podlahová topení. Je to jediný litý potěr s garantovanými tepelnými vlastnostmi. AnhyLevel Heat je specifický pro svou načervenalou barvu a možnost lití i ve velmi tenkých vrstvách. více

CemLevel

CemLevel je samonivelační cementový potěr, který lze na rozdíl od AnhyLevelu použít i v trvale vlhkém prostředí. Podlahy z CemLevelu se vyznačují vysokou pevností, přesností a odolností. více
Zavřít

Informace o stavbě

´

Kontaktní údaje

Přílohy

Chcete poradit?

Vyplňte jednoduchý formulář a my Vám obratem odpovíme.

Klikněte zde

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací