Výhody a využití průmyslových podlah

Co je to průmyslová podlaha?

průmyslová podlahaBetonové podlahy, které mají vysoce pevný povrch a zvýšenou odolnost, se nazývají průmyslové nebo pancéřové podlahy. Jejich pevnost zajišťuje vrchní vrstva tvořená podlahovými vsypy různých druhů, která se aplikuje na nově realizovanou betonovou podlahu. Podlahy opatřené vsypy jsou odolné vůči obrusu, mechanickému poškození a vysokému zatížení.

Tloušťka průmyslové podlahy se pohybuje v rozmezí 80 – 120 mm. Nejčastěji můžeme průmyslové podlahy nalézt v továrnách, skladech, logistických centrech a dalších průmyslových výrobních objektech, ale poslouží i v menších prostorách, jako jsou garáže, dílny, sklepy nebo chodby.

Jaký typ vsypu je pro váš objekt nejvhodnější?

Výběr konkrétního vsypu se odvíjí od požadavků na vlastnosti finální nášlapné vrstvy, ale vždy se jedná o směs portlandského cementu, vysokopevnostního kameniva a speciálních přísad. Vsypy DURAMO obsahují stejný cement jako betony od společnosti CEMEX. Kompatibilita cementu ve vsypech a v samotné betonové podlaze zajišťuje tu nejvyšší spolehlivost a kvalitu.

duramo quartz Podlaha do garáže nebo chodby

Základní podlahový vsyp DURAMO quartz obsahuje jako plnivo velice kvalitní křemenné písky. Tento křemenný vsyp je vhodný pro lehký průmyslový provoz. Využívá se především do garáží s pojezdem 200 vozidel do 2t/den, chodeb ve veřejných prostorách, ale i skladů a výrobních hal s lehkými výrobky.

duramo metalic Podlaha do skladu a výrobních prostor

Metalický vsyp DURAMO metalic je díky svojí univerzálnosti nejpoužívanějším vsypem na trhu. Obsahuje syntetický korund, jehož tvrdost se blíží diamantu. Využívá se ve skladovacích a výrobních prostorech pro středně těžké výrobky nebo stroje. Vhodný je tedy i do objektů s intenzivním provozem, do výroby obráběcích strojů nebo parkovišť s pojezdem až 200 vozidel do 5t/den.

duramo corund Podlaha do prostor se středně těžkým provozem

Pro střední až těžký provoz je vhodný korundový vsyp DURAMO corund. Přírodní korund má sice stejnou tvrdost jako syntetický korund, ale disponuji vyšší soudržností s cementovým pojivem. Díky tomu splňuje nároky na větší odolnost vůči obrusu, např. při manipulaci s těžkými břemeny.

duramo carbide Podlaha do strojírenského a hutního průmyslu

Pro maximálně zatížené průmyslové podlahy se využívá vsypová směs ze syntetického diamantu DURAMO carbide. Tento vsyp je vhodný do strojírenského a hutního průmyslu, do výstavních prostor nebo ploch vystavených intenzivnímu pojezdu nákladních vozidel.

Leštěním k nadčasovému designu

broušené podlahyPrůmyslové podlahy mohou kromě technické funkce plnit i funkci designovou. Finální vrstva podlahy se pomocí speciálních strojů brousí a leští do dokonale hladkého a lesklého povrchu. Na takto ošetřené podlaze už nejsou nutné další úpravy, jako například voskování nebo použití dalších nátěrů.

Díky leštění tedy ze zdánlivě obyčejné betonové podlahy vzniká designová podlaha v industriálním stylu, která se hodí především na výstavní a prodejní plochy. Na pohled může připomínat přírodní kámen. Navíc je toto řešení cenově dostupnější než běžné designové a luxusní podlahy (např. mramorové nebo žulové).

Cena průmyslové podlahy

Pokud jste díky článku nalezli to pravé řešení pro Váš objekt a zajímala by Vás cena průmyslové podlahy, zašlete nám nezávaznou poptávku pomocí jednoduchého formuláře na našich stránkách. Zašleme Vám cenovou kalkulaci a poradíme s případnými nejasnosti.

Doporučené produkty

duramoDURAMO

Průmyslové podlahy se vsypy

Více informací o produktu

Leták ke stažení v PDF >

Jsme Vám blízko

Články

13. 09. 2019

Představujeme Vám anhydritovou podlahu pro podlahové vytápění AnhyLevel Heat

Lité podlahy znají zejména majitelé podlahového vytápění v obytných prostorách. Mezi nimi vyniká…

Představujeme Vám anhydritovou podlahu pro podlahové vytápění AnhyLevel Heat


více

Chcete poradit?

Vyplňte jednoduchý formulář a my Vám obratem odpovíme.

Klikněte zde

Poptávka

Informace o stavbě

Kontaktní údaje

Přílohy

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací