Představujeme Vám anhydritovou podlahu pro podlahové vytápění AnhyLevel Heat

AnhyLevel Heat je speciální podlahová krytina, určená pro podlahová vytápění. Pokládá se metodou odlévání v tekutém stavu, což zajišťuje dokonalé spojení podlahy s instalovaným topným systémem, a zároveň se litím umožní tekutině proniknout do všech nerovností a záhybů daného terénu. Výsledkem je naprosto dokonalý, rovný a lesklý povrch, bez viditelných spojů a spár, jak tomu bývá u dlažeb, vinylu, laminátových (plovoucích) podlah či palubek z dřevěného masivu. AnhyLevel Heat je zároveň vzhledově atraktivní a nemůže se mu v tomto směru rovnat klasický betonový potěr.

Proč právě anhydritový potěr?

Perfektní rovina a hladkost – jak už bylo řečeno, docílit dokonale rovného a hladkého povrchu podlahy s obkladovými technologiemi je v podstatě nemožné, pro lité podlahy je tato vlastnost samozřejmostí.

Vynikající tepelná vodivost – pro podlahová vytápění je klíčová právě schopnost podlahové krytiny absorbovat tepelnou energii a předávat ji dál do okolí. Pokud byste například položili na podlahu polystyrenové obkladové desky, jejich vysoká izolační schopnost by teplo udržovala v okolí topného systému a do ovzduší v místnosti by se šířilo ve velmi omezené míře. Anhydritový potěr je přesný opak polystyrenu, je to jeden z nejlepších tepelně vodivých materiálů na trhu pro výstavbu podlahových topení.

Úspora nákladů na bydlení (nejen) v nízkoenergetických stavbách – podlahová vytápění lze vytápět na nižší teplotu, než na jakou jste zvyklí u radiátorů, je to dáno mnohem rovnoměrnějším šířením tepelné energie v místnosti díky velké ploše topného zdroje. Radiátor také zaujímá poměrně velkou plochu, ale je ve svislé poloze a teplo od něj ihned stoupá ke stropu, čímž vzniká nežádoucí efekt tepla na obličej (hlavu) a studených nohou. Abyste se cítili komfortně, musíte tu přidat o jeden až dva stupně Celsia na termostatu, zatímco u podlahového topení teplotu snížíte. Rozdíl pak poznáte na své peněžence, … a při dnešních cenách energií…

Anhylevel Heat průřez podlahou

Jsme Vám blízko

Články

13. 09. 2019

Výhody a využití průmyslových podlah

Betonové podlahy, které mají vysoce pevný povrch a zvýšenou odolnost, se nazývají průmyslové nebo…

Výhody a využití průmyslových podlah


více

Chcete poradit?

Vyplňte jednoduchý formulář a my Vám obratem odpovíme.

Klikněte zde

Poptávka

Informace o stavbě

Kontaktní údaje

Přílohy

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací